pl / en

FILOZOFIA

Nadrzędnym celem, który stawiamy sobie podczas projektowania wnętrz jest tworzenie przestrzeni, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb jej przyszłych użytkowników. Uważamy bowiem, że projekt to wspólne dzieło - inwestorów i architektów. Razem wypracowujemy cel i dążymy do jego realizacji - uważnie słuchamy potrzeb naszych klientów, oglądamy ich inspiracje, dyskutujemy oraz próbujemy poczuć to co oni chcieliby czuć w swoim mieszkaniu. Robimy to ze świadomością, że naszym zadaniem jest bycie profesjonalnym partnerem, który przekłada pomysły i wizje mieszkańców na język architektury, nadaje im realny kształt i podpowiada najlepsze rozwiązania.


Nie projektujemy w jednym stylu ani charakterze - zawsze szukamy odpowiedzi na konkretne problemy i potrzeby danego miejsca oraz osoby, która będzie w tym miejscu mieszkała. Jesteśmy architektami, więc nasza praca nie sprowadza się jedynie do dekorowania wnętrz. Zawsze wychodzimy od myślenia o przestrzeni mieszkania, a to sprawia, że każdy nasz projekt jest kompleksowy i stanowi spójną całość.


Dużą wagę przykładamy do personalizowania przestrzeni, która w przyszłości stanie się scenografią dla życia jej mieszkańców, dla ich codziennej egzystencji. To tu odbywać będą się spotkania i imprezy towarzyskie z przyjaciółmi, to tu dorastać będą dzieci. Tworzymy przestrzeń, z którą mieszkańcy będą się utożsamiać, do której chętnie będą wracać zarówno fizycznie, jak i myślami.


Staramy się wydobywać z przestrzeni elementy kluczowe dla danego wnętrza i podkreślać najważniejsze dla mieszkańców fragmenty domu, tak by zyskały one odpowiednią rangę i charakter. Dane miejsce może stać się sercem domu, innym razem intymnym zakątkiem lub miejscem zabawy czy po prostu relaksu.


Za cel stawiamy sobie również stworzenie wygodnego, funkcjonalnego i przyjemnego otoczenia dla życia codziennego - w kuchni, łazience, salonie, czy sypialni mieszkańcy setki razy wykonywać będą różnego rodzaju powtarzalne czynności - będą to zarówno przyjemności, jak i obowiązki. Dlatego warto zastanowić się i zaprojektować tę przestrzeń tak, by zamieszkiwanie i wykonywanie z pozoru zwykłych czynności stało się przyjemnością i przeżyciem.

JAK PRACUJEMY

Każda osoba ma inne potrzeby, inne rzeczy sprawiają jej przyjemność, w innych miejscach i sytuacjach czuje się najlepiej. Tak samo jest z naszym domem - każdy wyobraża go sobie inaczej, o innym marzy. Dlatego kupione od dewelopera mieszkanie lub to z rynku wtórnego nie może spełnić wszystkich Twoich oczekiwań - nie jest stworzone specjalnie dla Ciebie. My możemy to zmienić:


1) Zastaną przestrzeń 'czyścimy' - odrzucamy wszelkie elementy, które są zbędne, te które przeszkadzają w wygodnym funkcjonowaniu, wprowadzają chaos lub nie mają sensu - jednak w tym czyszczeniu nie posuwamy się ani o krok za daleko - pozostawiamy przestrzeń optymalnie zorganizowaną.


2) Redefiniujemy układ funkcjonalny - tak by idealnie pasował do Twoich potrzeb, dostosowując mieszkanie do specyficznych, jednostkowych wymagań i życzeń przyszłego mieszkańca / użytkownika.
Często okazuje się, że dotychczasowa przestrzeń nie jest wykorzystana w stu procentach - odzyskujemy więc stracone metry kwadratowe, a to wiąże się z konkretnymi korzyściami finansowymi dla właścicieli.
By zrozumieć co mogą dać zmiany w układzie funkcjonalnym i dowiedzieć się więcej na ten temat przeanalizuj rysunki w zakładce ‘RZUTY’


3) Budujemy miejsca dla przyszłych funkcji, dla zdarzeń i czynności, które mieszkańcy będą wykonywać w danym miejscu. W łazience tysiące razy będziesz brał prysznic, przebierał się etc; w kuchni przygotowywał śniadanie, obiad - dlatego tak istotna jest FUNKCJONALNOŚĆ mieszkania.
Funkcję mieszkania kształtować możemy elementami stałymi takimi jak układ ścian działowych, ale też meblami, wykończeniem wnętrzarskim czy materiałami.


4) Tworzymy rozwiązania niebanalne, zaskakujące, wywołujące efekt "WOW!" - tak by mieszkanie robiło wrażenie zarówno na domownikach, jak i gościach. Zawsze idziemy "o krok dalej..." i powstaje w ten sposób wartość dodana.


5) Do wnętrza wprowadzamy elementy nadające mu indywidualny, niepowtarzalny charakter - coś co odróżni je od innych i sprawi, że staną się wyjątkowe - czasem może być to designerski element funkcjonalny, jak sofa, stół, czy komoda, czasem może być to rzeźba, bądź obraz, jeszcze innym razem niecodzienny kolor, czy materiał o interesującej fakturze.
Jest to równocześnie etap, w którym wnętrze ociepla się i humanizuje, nabiera ludzkiego wymiaru.


6) Kluczowym etapem projektu jest czas, w którym, mieszkańcy zaczynają żyć w mieszkaniu - wypełniają przestrzeń historiami, momentami oraz zdarzeniami ze swojego życia - mieszkanie ożywa i rozkwita, wypełnia się zarówno wspomnieniami jak i przedmiotami.